Yamuk Diş Tedavisi Seçenekleri Nelerdir?

Yamuk Diş Tedavisi Seçenekleri Nelerdir?

Yanlış hizalanmış ve çarpık dişler birçok kişi için ciddi bir sorun olarak öne çıkmaktadır. Diş iskeleti ile ilgili ciddi bir problem olmadığı sürece çarpık, yamuk ve ayrık olan dişler ortodonti tedavisi sayesinde her yaş için uygun olmaktadır. Dişlerinin yamuk olmasının verdiği rahatsızlıktan kurtulmak ve daha orantılı dişlere sahip olmak isteyenler için Tuzla diş doktoru uzman ekibi ile hastalarına en kaliteli hizmeti vermektedir. Yamuk, çarpık ya da ayrık olan dişlerin tedavisinde birçok yöntem mevcut olmaktadır. Bu yöntemlerin tamamı süresince hastaya ağrı ya da sızı hissettirecek hiçbir sorun mevcut olmamaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Tuzla diş doktoru ile iletişime geçme durumu daha aydınlatıcı olmaktadır.

 Yamuk Diş Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

 Düzgün hizalanan dişler kişinin daha sıcak ve rahat gülmesine olanak sağladığı gibi kişiye ruhsal yönden de rahatlık sağlamaktadır. Yamuk, çarpık ya da ayrık olan dişlerin tedavisinde en bilindik yöntemlerin başında tel tedavisi yer almaktadır. Kesin çözüm olan bir tedavi yöntemi tel tedavisi yanı sıra teknolojinin gelişimi sayesinde daha farklı tedavi yöntemlerini de beraberinde getirmektedir. Bu öne çıkan yöntemlerin içinde şeffaf plak son dönemlerde hem diş hekimleri hem de hastalar tarafından merak edilen ve tercih edilen yamuk dişlerin tedavisi arasında yer almaktadır.

 Şeffaf Plak Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Öne çıkan ilk avantajı şeffaf olması özelliği ile görüntü açısından daha hoş olması olmaktadır.

Şeffaf plak tel tedavine göre kullanım açısından daha kolay olmaktadır.

Konuşma açısından hiçbir zorluk yaratmamaktadır.

Plakların çıkarılıp tekrar takılması oldukça basit olmakta ve bakımı, temizliği de bir o kadar kolaylık sağlamaktadır.

Şeffaf plak tedavisi tel tedavisine nazaran daha kısa sürede tamamlanan bir tedavi süreci olarak öne çıkmaktadır.

Diş Teli Tedavisi

 Diş teli tedavisi diğer adı ile ortodontik tedavi uzun aşamalı bir tedavi yöntemi olmaktadır. Diş teli tedavisi uzun yıllardır kullanılan ve kesin çözüm sunan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Diş teli tedavisinin ilk aşaması ölçü alınması olmaktadır. Düzenli periyotlar ile kontrol ve bakımı yapılarak bu süreç devam etmektedir. Diş teli tedavisi ve şeffaf plak tedavisi alanında Tuzla diş doktoru mevcut olmaktadır.

Sağlık