Xaxi Hernandez Barcelona Futbol Kulübü Teknik Direktörü

Xaxi Hernandez Barcelona Futbol Kulübü Teknik Direktörü

Xaxi Hernandez Barcelona Futbol Kulübü Teknik Direktörü

Xaxi Hernandez, İspanyol eski futbolcudur. 25 Ocak 1980 tarihinde Katalonya, İspanya’da doğdu. Futbol kariyerine Barcelona alt yapısında başladı ve 1998 yılında A takıma yükseldi. Burada geçirdiği uzun yıllar boyunca takımının en önemli oyuncularından biri oldu. Orta sahada oynayan Xaxi, teknik becerileri ve oyun anlayışıyla dikkat çekiyordu. grandpashabet giriş

Barcelona formasıyla 8 lig şampiyonluğu, 4 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 2 Kral Kupası ve birçok diğer kupa kazandı. 2008 ve 2012 yıllarında İspanya Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası ve 2010’da Dünya Kupası’nı kazandı. Xaxi, Barca’dan ayrıldıktan sonra da Katar’da Al-Sadd takımında oynadı.

Aktif futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra antrenörlük yapmaya başlayan Xaxi, Barcelona ve Katar’da takımların teknik direktörlüğünü yapıyor. İspanyol futbolunun en önemli oyuncularından biri olan Xaxi, futbol dünyasında çok sayıda hayranı olan başarılı bir oyuncudur. Xaxi Hernandez ayrıca Barcelona’nın ünlü “Tiki-Taka” oyun stilinde önemli bir rol oynadı. Topa sahip olma ve rakip takımın baskısına rağmen oyunu kontrol altında tutma yeteneğiyle Barcelona’nın bu stili dünya futbol tarihinde önemli bir yer edindi.

Sivil Toplum Örgütlerine Katıldı ve Su Kuyuları Açtırdı

Futbol kariyerinin yanı sıra Xaxi, sivil toplum örgütleri tarafından desteklenen sosyal projelerde de aktif olarak yer almaktadır. İspanya’da Down Sendromlu çocukların eğitimi için oluşturulan bir vakfın destekçisidir ve Afrika’ya su kuyuları yapılması için hayırseverlik çalışmaları yürütmektedir. Xaxi, İspanya’da ve dünya futbolunda büyük bir etki bırakan özel bir futbolcudur. Hem sahada hem de saha dışında verdiği olumlu mesajlarla birçok insanın hayatına dokunmuştur.

Spor