Uzun Ömürlü Ve Şık Cephe Tasarımı İçin Panel Kaplama

Uzun Ömürlü Ve Şık Cephe Tasarımı İçin Panel Kaplama

Yapıların niteliklerinden biri de iyi bir dış cephe kaplama sistemi ve tasarımıdır. Yapacağınız cephe kaplama seçimi binanın hem uzun ömürlü olmasını hem de iklimlendirme kalitesini belirlemektedir.

 Cephe Panelleri

 Son yıllarda sanayi yapılarında, avm’lerde, depolarda ve sosyal yapılarda cephe panellerinin dış mekan tasarımında kullanımı gittikçe artıyor. Bu paneller aynı zamanda mekanlarda bölme olarak ya da soğuk mekanlarda iç kaplama olarak da kullanılabiliyor. Yapıların dışına uygulanan panel cephe kaplama ses, ısı ve su izolasyonunu sağlamanın yanında yangına karşı da koruma sağlıyor.

 Dışardan vidalı ve gizli vidalı üretim modelleri farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmıştır. Farklı form seçenekleri için galvaniz ve alüminyum sac kullanılmaktadır. Yalıtım sağlamak amacıyla panelde polisoziyanat, taş yünü ve poliüretan en çok kullanılan dolgu malzemeleri olmaktadır.

 Endüstri sektörünün en popüler malzemelerinden olan cephe panelleri hayatı kolaylaştırır ve konforlu bir yaşam sunar. Kaliteli, estetik ve ekonomik olmasının yanı sıra dış etkilere karşı koruma sağlayarak güvenli bir ortam oluşturur.

 Metal ile Yapılan Cephe Kaplamaları

 Metal panel cephe kaplama eski binalara da yeni binalarda olduğu gibi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Binalarınızı yenilemek ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlamak için metal kaplama ürünlerini tercih edebilirisiniz.

 Metal kaplama paslanamaz özelliğe sahiptir. Dış etkilere karşı dayanıklı olan kaplama ürünlerimizin birçok farklı örneğini görebilirsiniz koskyapi.com web adresimizde görebilirsiniz. Yapı malzemesi olarak paslanmaz sac, alüminyum ve dkp sac kullanılmaktadır. Farklı desenli panel kaplama çeşitleri ile binanıza yeni bir renk katabilirsiniz.

 Kompozit Panel Cephe Kaplama

 Dünyanın birçok ülkesinde yapılara mimari bir kimlik kazandırmak için kompozit paneller kullanılmaktadır. Şık ve modern bir malzeme olmasının yanında kolay işlenebilir olması da sıkça tercih edilmesini sağlamaktadır.

 Binaların dışında kompozit panel cephe kaplama çelik karkas veya alüminyum vidalı bir sistemle monte edilerek uygulanır. Karkas arasına yerleştirilen malzemeler ses ve ısı yalıtımını sağlar. Kolay şekil alan ve kesilebilen bir malzeme olduğundan binanın her tür girinti çıkıntı olan yerlerinde rahatça kullanılabilir.

 Oldukça geniş bir renk aralığına sahiptir. Binalara estetik ve şık bir görünüm kazandırır. Binaların dış yapısını uzun yıllar korumasına yardımcı olur.

Genel Kültür