Türkiye Kadın Milli Golf Takımı Avrupa Şampiyonu

Türkiye Kadın Milli Golf Takımı Avrupa Şampiyonu

Türkiye Kadın Milli Golf Takımı Avrupa Şampiyonu

2022 European Ladies Team Shield Championship ile 2022 European Men’s Team Shield Championship etkinlikleri tam anlamı ile sona ermiş oldu. Toplamda dört gün boyunca süren şampiyonalar sonucunda Kadın Milli Golf Takımı, Avrupa Kadınlar Takım Şampiyonu olurken, Erkek Milli Golf Takımı ise Avrupa Erkek Takımlar arasında 3’üncüsü olmuş oldu.

Avrupa Golf Birliği (EGA) tarafından organize edilmekte olan şampiyona içerisinde erkek ve kadın takımları kendi ülkelerinden 4 adet sporcu ile müsabakalara katıldı. Organizasyon içerisinde erkek takımlarında 11 adet ülke içinden 44, kadınlarda 10 adet ülkeden 40 oyuncu yer aldı.

Dört gün sürmüş olan şampiyonanın ilk günü içerisinde liderliğe yükselen, sonraki günlerde de oynamış oldukları bütün maçları kazanan Türkiye Kadın Milli Golf Takımı, finalde oynanan ‘Match play’ müsabakası içerisinde karşılaşma gerçekleştirdiği rakibi Ukrayna’yı da 2-1’lik bir sonuç ile mağlup etti. Bu duruma bahis siteleri içerisinde yer verilirken Ay-Yıldızlı ekibi de bu galibiyetin hemen ardından 2022 European Ladies Team Shield Championship’te namağlup 2022 Avrupa Kadınlar Takım Şampiyonu olmuş oldu.

Türkiye Erkek Golf Milli Takımı ise final gününün içerisinde 3’üncülük ve 4’üncülük maçı için Sırbistan takımıyla karşılaştı. Yapılmış olan Match Play müsabakalarının sonunda ise milliler, Sırbistan karşısında 2-1 galip geldi ve 2022 European Men’s Team Shield Championship’i üçüncü sırada tamamladı.

Spor