Türkçe Korece Çeviri

Türkçe Korece Çeviri

Türkçe Korece Çeviri

Dünya genelinde pek çok kişinin ikinci yabancı dil olarak öğrenmek istediği Korece Güney Kore’de 45 milyon, Kuzey Kore’de ise 20 milyon kişi tarafından konuşulur. Günümüzde gün geçtikçe daha popüler hale gelen bu dil özellikle gençler arasında yaygındır. Amerika, Çin, Rusya, Japonya başta olmak üzere pek çok ülkede Korece konuşan kişilere rastlamak mümkündür. Dört bir yanda konuşulması nedeniyle tercüme hizmetlerine olan talep daima fazladır. Özellikle Türkçe Korece çeviri ülkemizde son dönemlerde ön plandadır.

Ural Altay dil ailesinden olan Korece ek alma şekilleri ve cümle yapıları yönünden Türkçe ile benzerlik gösterir. Dilde 40 harften meydana gelen alfabe kullanılır. Türkçeye çevirilerde kelimelerin birebir karşılığını bulmak kolaydır. Bunun nedeni ise her iki dilin de aynı dil ailesinden gelmesidir. Diller arasındaki en önemli fark Korece’de soru eklerinin olmamasıdır. Bu ekler yerine vurgu kullanılır. Bir ifade aynı anda hem bilgi hem de soru cümlesi olabilir. Sembollerin bir araya gelmesiyle heceler oluşabilir. Okuma ve yazmanın aynı olduğu dilde cümle, kelime kurmak basittir.

Korece Türkçe Çeviri

Karşılıklı olarak yapılan Korece Türkçe çeviri işlemlerinde çevirmen seçimi son derece önemlidir. Diller arası aktarım yaparken her iki dilin de detaylarına tamamen hakim olan, sosyo kültürel yapısını bilen tercümanlar seçilmelidir. Bu sayede kelimelerin en doğru karşılığı bulunacaktır. Tercüme hizmetinin en çok tercih edildiği alanlar arasında şirket yazışmaları, diplomalar ve bunlara benzer metinler yer alır. Her bir metin için o alanda deneyimi bulunan çevirmenler görevlendirilir. Uzmanlık alanına göre seçim yapılması sayesinde metinlerde bulunan özel kelimeler karşı dile doğru şekilde aktarılabilir. Çeviri tamamlandıktan sonra metinler editörler tarafından gözden geçirilir ve sorunsuz olarak teslim edilir.

Moda ve Yaşam