Tenerife Futbol Kulübü Her Geçen Büyüyor İşte O Detaylar

Tenerife Futbol Kulübü Her Geçen Büyüyor İşte O Detaylar

Tenerife Futbol Kulübü Her Geçen Büyüyor İşte O Detaylar

Tenerife futbol kulübü, İspanya’nın Kanarya adalarının Tenerife Adası’nda bulunan bir futbol kulübüdür. Kulüp, 23 Kasım 1922 tarihinde kurulmuştur ve şu anda İspanya’nın üçüncü düzey futbol liginde mücadele etmektedir. Tenerife futbol kulübü, İspanya’nın en başarılı kulüplerinden biridir ve tarihinde birçok başarıya imza atmıştır.

Başlangıçta, Tenerife futbol kulübü birkaç amatör takım tarafından organize edildi. İlk yıllarında kulüp, yerel bölgesel liglerde mücadele etti. Kulüp 1953 yılında Sağlık Departmanı Kulübü adını aldı ve 1960 yılında kulüp ismini Club Deportivo Tenerife olarak değiştirdi. süperbet giriş

1970’li yıllarda, Tenerife futbol kulübü İspanya’nın 3. Lig’inde mücadele etti ve 1977 yılında ilk kez Segunda Divison’a yükseldi. 1980’lerde kulüp, Segunda Divison’da mücadele ederek İspanya’nın en başarılı kulüplerinden biri haline geldi.

1990 yılı, Tenerife futbol kulübü için büyük bir yıldız yılı oldu. O sezon, kulüp, ilk kez La Liga’ya yükseldi ve hemen ilk yılında 5. sırada yer aldı. Takımın başarısı, gelecek sezon İspanya Kral Kupası’nı kazanarak devam etti. Tenerife, çeyrek finalde Atletico Madrid’i, yarı finalde Real Madrid’i ve finalde Barcelona’yı mağlup ederek kupayı kaldırdı.

Tenerife’nin başarıları uzun sürmedi. Kulüp, sonraki sezonlarda önemli oyuncularını kaybetti ve La Liga’da mücadele etmekte zorlandı. 2000 yılında, kulüp düştü ve Segunda División’a geri döndü. Takım, 2000’li yılların büyük bölümünde Segunda División’da mücadele etti, ancak 2009-2010 sezonunda yeniden La Liga’ya yükseldi.

Spor