Şifreli Kapı Sistemi Nedir?

Şifreli Kapı Sistemi Nedir?

Şifreli kapı sistemi, genellikle büro ve ofis tarzı alanlarda tercih edilen güvenlik sistemlerinden bir tanesidir. Şifreli güvenlik sistemlerinin kurulumu ve kullanışı oldukça basittir. Sistemin çalışma tarzı anahtarla açılan kilitlerine benzemektedir. Şifreli kapı sitemleri, aynı bina içerisinde bulunan farklı bürolar veya gizli odalarda da görüle bilinmektedir.

Bürolarda bulunan bütün sistemlerin şifreleri aynı belirlene bilindiği gibi bütün cihazlara ayrı ayrı şifrelerde verile bilinmektedir. Şifreli kapı sistemlerinin nasıl çalıştığı ve ürün fiyatlarına nereden ulaşıla bilineceği ile ilgili bilgiler yazının devamında paylaşılmaktadır.

Şifreli Kapı Sistemi Nasıl Çalışır?

Şifreli kapı sisteminin çalışma sistemi oldukça basittir. Sisteme, cihazın giriş onayı vermesi için bir şifre kayıt edilmektedir. Sistem oluşturulan sistemi kayıt ederek, şifrenin doğru tuşlanması durumunda kapıya komut vererek kapının açılmasına izin vermektedir.

Şifreli kapı sistemi kurulan alanda çalışan veya büroya giriş yetkisi bulunan bireylere, oluşturulan şifre verilmektedir. Bireyler, binaya veya ofise giriş yapacakları sırada, cihazda bulunan tuş veya dijital ekrana şifre girilerek, onay tuşu tıklanılmaktadır. Sistem, tuşlanan tuşlar ile kayıtlı şifreyi karşılaştırdıktan sonra eşleşme sağlanması durumun da kapıyı açmaktadır. Şifrenin uyuşmaması durumunda, kapı kilidi açılmamaktadır.

Şifreli Kapı Sistemlerinin Yararları?

l Şifreli Kapı sistemi, giriş şifresi bilmeyen bireylerin iş yerine girişlerinin engellenmesi

l Kapı kilitlerinin anahtarı çalınması veya kayıp olması durumunda, hırsızlıkların engellenmesi

l Şifrelerin, sık sık güncellenmesi sayesinde, kurumdan ayrılan bireylerin binaya giriş yapamamaları

Şifreli Kapı Sistemleri Fiyatları?

Şifreli kapı sistemlerinin fiyatları, kalite ve kurumlar arası fiyat farklılıklarından kaynaklı değişkenlik göstermektedir. Genel kapsamlı fiyat araştırması yapıldığında, şifreli kapı sistemlerinin fiyat listesinin, minimum 250 TL, maksimum 18,500 TL gibi rakam aralığında satışa sunulduğu gözlemlenmektedir.

Firmalar, kendi kurumlarına uygun şifreli kapı sistemi cihazlarını satın alarak, fiyat seçeneklerinde de tercihte buluna bilmektedirler.

Moda ve Yaşam