Safir FUE Nedir?

Safir FUE Nedir?

Safir FUE Nedir?

Günün birinde siz de saç dökülmesi ya da seyrelmesi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Endişeye kapılmanıza gerek yok! Saç ekimi sayesinde tıpkı eskiden olduğu gibi gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde birden çok saç ekimi yönteminin tercih edildiğini ifade edebiliriz. Onlardan birisi de safir FUE! Birçok kişinin aklında safir fue nedir sorusu yer alıyor.

Safir FUE Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Safir FUE; daha sık saç ekimi yapma imkanı vermesiyle dikkat çeker. Ayrıca, saç ekimi sürecinin en doğal sonuçlarla sona ermesini sağlar. İleri versiyon bir FUE tekniği olarak tanımlanabilir. Birçok kişi; safir FUE’nin diğer tekniklerden farkının ne olduğunu merak eder. FUE saç ekimi tekniğinin safir cevherinden imal edilen keskin uçlu özel kalemler ile uygulanması olarak tanımlanabilir. Saç dökülmesi veya seyrelmesi problemine kalıcı çözüm getirmesi ile bilinir.

Saç ekimi sürecinde ilk olarak donör bölgeden saç kökleri teker teker toplanır. Ardından, toplanan saç kökleri; saçsız bölgede açılan kanallara tek tek ekilir. Bu yöntem; mikro cerrahi bir uygulama olarak bilinir. Fakat, söz konusu işlem sırasında dört bin ila altı bin arasında farklılık gösteren sayıda mikro yara açılır. Söz konusu yaraların önemli bir doku tahribatına sebep olduğu aşikardır. Safir FUE; kişinin mikro yaraların neden olduğu doku travması ile olabilecek en az sayıda karşılaşmasını mümkün kılar.

Safir FUE saç ekimi sırasında keskin safir bıçaklar kullanılır. Bu bıçakların açmış olduğu kanallar çok daha küçüktür. Pürüzsüz bir cerrahi kesi sayesinde yaraların diğer yöntemlere kıyasla daha kısa sürede iyileşmesi mümkün hale gelir. Ayrıca, doku deformasyonu azalır. Çok daha doğal saç ekimi sonuçları ortaya çıkar.

Safir Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE yöntemi sırasında ilk olarak donör bölgeden toplanan saç köklerinin saç ekimi yapılacak alana nakledilmesi işlemine başvurulur. Söz konusu işlem; saç köklerinin safir uçlu bıçaklarla açılan V şeklindeki kesilere tek tek ekilmesiyle gerçekleştirilir. Safir saç ekimi süreci şu şekilde özetlenebilir:

  • Her şeyden önce, bu işlemin hassas bir cerrahi uygulama olduğunu ifade edebiliriz. Bu yüzden, deneyimli bir klinikten hizmet alınmalıdır. Ayrıca, hasta; saç ekimi öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalıdır. Alkol tüketiminin işlemden en az üç gün önce bırakılmış olması da bir diğer gerekli husustur. Hasta; kronik bir hastalığının olup olmadığı bilgisini doktoruyla paylaşmalıdır.
  • Greft sayısının belirlenmesi, saç köklerinin toplanması, kanalların açılması, saç köklerinin açılan kanallara ekilmesi; Safir saç ekimi yönteminin aşamaları arasında bulunur.
  • Safir saç ekimi; 6-8 saat süren bir operasyondur. Hasta; ilk bir haftayı yara bakımı ile geçirir. Şok dökülme sürecinin ardından yeni saçların çıkması beklenir. Operasyondan bir yıl sonra hastanın tam anlamıyla sağlıklı ve doğal görünen saçlara sahip olacağı ifade edilebilir.
Moda ve Yaşam