Sabri Çelik’ Ten Hugh Dallas Ile İle İlgili Anlaşma Açıklaması

Sabri Çelik’ Ten Hugh Dallas Ile İle İlgili Anlaşma Açıklaması

Sabri Çelik’ ten Hugh Dallas ile İle İlgili Anlaşma Açıklaması

MHK Başkanı olan Sabri Çelik, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Yaz Semineri’nde bazı önemli açıklamalar yaptı. Sabri Çelik Hugh Dallas İle anlaşma sağlandığı bilgisini verdi. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sabri Çelik, yabancı olan yeni hakem eğitimcilerini netleştirdikleri açıkladı.

Yeni Eğitimci Hugh Dallas!

Hugh Dallas yapılan açıklama ile UEFA Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Açıklama Başkan Çelik Tarafından sporseverlere duyuruldu.

Bu konu ile ilgili olarak TFF ile kendisi anlaşma sağladı. 12 senedir UEFA Hakem Kurulu’nda çalışan Dallas’ın tecrübelerinden faydalanmayı istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı. Süper Lig’in hakem atamaları hakkında da yine Başkan açıklamalarda bulundu.

Yazılmış ve test edilmiş bir uygulamayla 40 farklı imput ile atamalar otomatik şekilde yapılmış olacak. MHK takdiri, çok zorunlu bir durum olursa müdahale etme hakkına sahip olacak” açıklamasını yaptı.

Tarihi Uygulamalar Geliyor

Başkan Sabri Çelik yeni sezon için ipuçları verdi; artık tarihi uygulamalar olacak şeklinde konuştu. Hakem değişimleri ile ilgili bir program yapmayı düşünüyoruz. Bu yalnızca first ve elit kategori hakemleri kapsayan bir uygulama olacak” diye eklerken, yine konuşmasına şu şekilde devam etti; Yeni bir kadro kurmayı düşünüyoruz. Bununla alakalı olarak da çeşitli aşamalarla yapılan bütün çalışmalar sona erdi. Sahada bulunan hakemler yalnızca saha da yer alacak. Hem Var hem de saha ile konsantrasyon kaybetme gibi bir durum söz konusu olmayacak. Gerek görüldüğünde başka ülkelerden de VAR hakemleri devreye girmiş olacak. Taraftarium24 ile takip edebilirsiniz.

Sabri Çelik, Süper Lig’de görev süresi sona ermiş olan hakemlerin bu kadroda görev almayı istediğini özellikle vurgularken, “Yeni sezon başladığı an da biri stadyum biri Riva’dan olacak şekilde iki gözlemci maçı başından sonuna kadar takip edecek. Canlı maç izle ile izleyebilirsiniz. Her iki gözlemci tarafından not ortalaması alınarak, hakem değerlendirmesi yapılacak. Gözlemci kadrosunun beş sene için de düşmesi mümkün “ dedi.

Spor