Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Çoğu erkekte, iktidarsızlık sorunu, ilaçla veya bir penis pompası ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Diğer tedaviler için uygun değilseniz veya cinsel aktivite için yeterli bir ereksiyon elde etmek için başka yöntemler kullanamıyorsanız, bir mutluluk çubuğu düşünebilirsiniz. Mutluluk Çubuğu, peniste yara izlerine ve bükülmüş, ağrılı bir ereksiyona neden olan ciddi vakaları tedavi etmek için de kullanılabilir. Penis implantları herkes için değildir. Aşağıdaki durumlarda doktorunuz sizi penis implantları konusunda uyarabilir:

Geçici Ereksiyon Bozukluklarında Önerilmez

İktidarsızlık sorununun durumsal olduğu durumlarda, bir ilişkideki ereksiyon bozuklarının psikolojik temellere dayandığı durumlarda muhtemelen geri döndürülebilir. Akciğer enfeksiyonu veya idrar yolu enfeksiyonu gibi enfeksiyon durumlarında da aynı durum geçerlidir. Kötü kontrol edilen şeker hastalığı çeşitli cinsel sorunlara sebep olabilir.

Penis implantlarının erkeklerin ereksiyon olmasına izin verirken cinsel istek veya hissi artırmadığını unutmayın. Çoğu penis implantı, penisinizi ameliyat sırasında doğal olarak olduğundan daha büyük yapmaz. Aslında, ereksiyon halindeki penisiniz eskisinden biraz daha kısa olabilir.

Penis İmplantı Ameliyatı Nedir?

Mutluluk çubuğu iktidarsızlık sorunu için cerrahi bir seçenektir. Bu prosedürler, penise esnek veya şişirilebilir çubukların yerleştirilmesini içerir. Erektil disfonksiyon için diğer daha az invaziv tedavilerin başarılı olmadığı hastalara penis implantları önerilebilir. Mutluluk çubuğu implantları ayakta tedavi bazında yapılır.

Mutluluk çubuğu implantları penis, alt karın veya skrotumdaki bir kesi yoluyla yerleştirilir. İdrarın boşaltılması için üretra ve mesaneye kısa süreliğine ince, esnek bir tüp (kateter) yerleştirilir. Hastalar genellikle ameliyattan sonra bir veya iki gün hastanede kalırlar. Bir gün idrar sondası kullanılır ve enfeksiyonu önlemek için ameliyattan iki hafta sonra antibiyotik verilir.

Erkeklerin cerrahi kesi iyileşene kadar sıkı iç çamaşırı veya giysi giymemeleri tavsiye edilir. Şişirilebilir implantları olan kişiler, tuz rezervuarının yerini değiştirmekten kaçınmak için altı hafta boyunca dar giysilerden kaçınmalıdır. Ameliyattan bir ay sonra yoğun bir şekilde fiziksel olarak aktif olabilir ve tekrar seks yapabilirsiniz. Penis implantları genellikle çok başarılı cerrahi prosedürlerdir.

Erkekler İçin Penis İmplantları Çeşitleri

Üç çeşit mutluluk çubuğu implantı vardır: yarı sert, şişirilebilir ve bağımsız protezler. Yarı sert protezler, ilişki sırasında sertlik sağlayan silikon kaplı esnek bir metal çubuğun cerrahi implantasyonunu içerir. Bu implantlar çeşitli pozisyonlarda esnerler (seks için dışarıya veya vücuda geri dönerek giysilerin altına gizlenebilmeleri için).

Şişirilebilir mutluluk çubuğu protezleri, penise iki yumuşak silikon veya plastik tüpün, karında küçük bir rezervuarın ve skrotumda küçük bir pompanın cerrahi olarak implantasyonunu içerir. Bu protez ile hasta karnındaki rezervuardan steril sıvıyı tüplere pompalamak için pompayı skrotum içine iterek bir ereksiyon oluşturur. Valf, ereksiyonu durdurmak için sıvıyı rezervuara geri taşır. Bağımsız şişirilebilir mutluluk çubuğu implantları, penisin ucuna takılı bir pompa ve penis şaftına yerleştirilmiş bir rezervuardan oluşan bir çift şişirilebilir tüpten oluşur. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık