Medyum Ali Gürses Hoca Kimdir?

Medyum Ali Gürses Hoca Kimdir?

İnsanların her zaman ilgisini çeken gayb alemleri, içinde barındırdığı büyük sırlar ile geçmişten beri merakımızı cezbetmekte. Uzun süreden beri kullanıldığına şahit olduğumuz, farklı isimlerle tanıdığımız gayb alemleri, medyum hocaların çabaları ile bugün de aydınlatılmaya devam ediyor.

Medyum hocalar, bu alanda çalışma yapabilmek için pek çok gizli ilim konusunda uzmanlık kazanıyor. Öğrenmesi oldukça zor olan bu ilimler için medyum hocaların uzun yıllar boyunca çalıştığı ve kendilerini geliştirdiği biliniyor.

Türkiye’de de oldukça popüler olan medyumluk mesleği, bu alanda uzman olan ve dünyanın her yerinden talep gören Medyum Ali Gürses gibi isimler tarafından devam ettiriliyor. Medyum Ali Hoca, yaptığı çalışmalar ile bugün dünyanın her yerinde tanınmış bir medyum olarak gösteriliyor.

Medyum Ali Hoca Hangi İlimlerde Uzman?

Medyum Ali Gürses, uzunca bir süredir manevi ilimler denildiğinde ilk gösterilen isimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda çok uzun zamandan beri çalışmalar yapan Ali Hoca, Türkiye’nin en tanınmış ve başarılı medyum hocalarından biri olarak biliniyor. Senelerdir resmi sitesi medyumali.com üzerinden de hizmet veren Ali Gürses’e telefon veya mail aracılığıyla ulaşmak en kolayı.

Medyum Ali Gürses, yapılacak en basit manevi çalışma için bile pek çok farklı ilimden yararlanılması gerektiğini belirtiyor. Dünyamızdaki gibi basit olmadığı söylenen manevi alemlerde, yapılacak her şeyin geniş kapsamlı ele alınması gerektiği, enerjilerin kişi ile uyumlu olmasına dikkat etmenin önemli olduğu belirtiliyor. Medyum Ali Hoca, bu nedenle yapılacak tüm çalışmaların kişiye özel olarak yapılması gerektiğini söylüyor.

İlim konusunda bilgisiyle de dikkat çeken bu hoca, Türkiye’deki en önemli havas üstatlarından biri olarak kabul ediliyor. Havas, maneviyatla ilgili yapılacak tüm işlemlerde temel nitelikte olan bir ilim olarak tanımlanıyor. El verme yöntemiyle aktarılan bu ilmin, doğru şekilde kullanılması adına tecrübeye de ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapılıyor.

Medyum Ali Gürses, aynı zamanda ledün ilminde de uzman bir isim olarak biliniyor. Yine havasta olduğu gibi, manevi çalışmalar için çok önemli olduğu bilinen ledün ilmi, surelerin ve duaların gücünü kullanmayı sağlıyor. Ledün, tarihin ilk dönemlerinden beri el üstünde tutulan ve oldukça iyi saklanan bilgilerden biri olarak kabul ediliyor.

Vefk ve Yıldızname Çalışmaları Dikkat Çekiyor

Medyum Ali Gürses, manevi alemlerle alakalı pek çok farklı konuda işlem gerçekleştiriyor. Bu konular arasında dikkat çeken işlemlerden biri olan vefkler, yapılması zor olduğu kadar etkili çalışmalar olarak da gösteriliyor.

Vefklerin pek çok farklı konuda çözüm sunabileceği belirtiliyor. Medyum hocalar, vefk yapabilmek için havas ve ledün ilminin inceliklerinden yararlanıyor. Kişiye özel olarak hazırlanan bu çalışmada, kullanılan tüm malzemelerin ayrı bir anlamı ve özelliği olduğu biliniyor. Yine aynı şekilde, vefk yapabilmek için çok ciddi bir tecrübeye ihtiyaç duyulduğu söyleniyor.

Medyum Ali Hoca’nın çalışma alanlarından biri olan yıldıznameler, binlerce yıldan beri insanların hayatına ışık tutan bir işlem olarak görülüyor. Bu işlem, herhangi bir fal uygulaması olmadığı gibi, tamamen ilim temeliyle hazırlanıyor. İş, aşk ve benzeri konular özelinde hazırlanabilen yıldızname çalışmaları, yaptıran kişinin hayatındaki dönüm noktalarına ışık tutması ile biliniyor. Bu çalışmaların yapımı da tıpkı vefklerde olduğu gibi karmaşık ilimlerde uzmanlık gerektiriyor.

Türkiye’de, manevi ilimler konusunda önemli bir değer olarak gösterilen Medyum Ali Hoca, sadece ülkemizde değil, dünyanın pek çok yerinde de ciddi bir taleple karşılaşıyor.

Maneviyattan yararlanmak, bu alemlerin gücü vesilesiyle hayatını düzene sokmak isteyen pek çok kişi Medyum Ali Hoca’ya ulaşıyor. Yaptığı açıklamalarda, bu işi Hak yolunda, insanlara yararlı olma amacıyla yaptığını belirten Medyum Ali Gürses, kendisine gelen tüm taleplere elinden geldiğince karşılık vermeye çalıştığını belirtiyor.

Genel Kültür