Malatya’da Konut İçin Hangi Bölge Tercih Edilmelidir

Malatya’da Konut İçin Hangi Bölge Tercih Edilmelidir

Malatya’da Konut İçin Hangi Bölge Tercih Edilmelidir?

Malatya içerisinde konut tercihi yapılması için bazı araştırmalar yapılması gerekmektedir. Çevreyi bilmeyen ve tanımayan bir birey ilk olarak çevreyi tanımalı ve nasıl konumda bir ev istediğine karar vermelidir. Konut tercihi yapılmadan önce kiralık ya da satılık farkı olmaksızın çevre araştırması yapılmalıdır. Bir çevre içerisinde yer alan sosyal çere de konut tercihi konusunda büyük ir etken halini almaktadır. Malatya şehrinin tüm konutlarını kapsamakta olan Öz Yaşam emlak, konut konusunda tüm müşterilere veya alıcılara yardımcı olmaktadır. 1+1, 2+1, 3+1, dubleks ve müstakil evler konusunun satış ve kiralanışında Öz Yaşam emlak, ev sahipliği yapmakta olan bir sitedir.

Malatya Şehrinde Ev Fiyatları Ne Durumdadır?

Malatya şehri içerisinde ev fiyatları, normal ev fiyatlarına nazaran daha uygundur. Malatya şehrinin içerisinde yer almakta olan bir evin kiralık fiyatları ve satış fiyatları bölgeden bölgeye göre değişkenlik içerisindedir. Bir bölge içerisinde 350 ya da 400 TL gibi kira fiyatları başlarken en fazla 800 TL’ye kadar çıkabiliyor. Evlerin büyüklüğü, eşyalı ya da eşyasız olma durumları, çevresel faktörleri de fiyatın artış ya da azalışın çok büyük bir etkendir. Satış fiyatları da İstanbul içerisinde yer alan evlere göre oldukça uygun konumdadır. İnternet üzerinden Malatya emlak, Malatya emlak ilanları gibi arama başlıkları doğrultusunda birçok ev ilanına erişim sağlanabilmektedir.

Şeyh Bayram, Yeşilyurt Bölgesi

Yeşilyurt ilçesi Malatya’ya bağlı olan en çok tercih edilen bir bölgedir. Yeşilyurt bölgesi kendi içerisinde birçok mahalle barındırmakta olan bir ilçedir. Şeyh Bayram Mahallesi, Malatya’da en çok tercih edilmekte olan alanlar arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise sosyal birçok etkinliği barındırıyor olmasıdır. Ayrıca Şeyh Bayram mahallesi yatırım yapılacak olan inşaatlar konusunda da en önde gelen bir mahalledir. Mahalle içerisinde birçok ev ve ev çeşitleri yer almaktadır. Şeyh Bayram bölgesi, önümüzdeki birkaç yıldan sonra oldukça büyük değerler kazanacak olan bir bölge halindedir. Yeşilyurt ilçesine bağlı olan Şeyh Bayram Mahallesi, Yeşilyurt’un bir diğer bölgesi olan Bostanbaşı bölgesi ile de birçok benzer yön göstermektedir.

Genel Kültür