Kurbağa Prens Masalı

Kurbağa Prens Masalı

Nasrettin hoca fıkrları Bir grup kadın hafta sonu Antep’e gitmeye karar verdi. Antep’in meşhur hamamlarında yıkanmak istemişlerdi. Buldukları Hamam çok geleneksel ve hijyenik güzel bir hamamdı. Ayrıca çok geniş olduğu için ve birçok imkana sahip olduğu için onlarca insanı barındırabiliyordu. Bu yüzden kalabalık gelmenin hiçbir sakıncası yoktu Ayşe teyze bütün arkadaşlarını ve de torunlarının hamama topladı. Ayşe teyzenin torunlarının ilk hamam deneyimiydi bu. Bu yüzden epey heyecanlıydılar. Müzikli eğlenceli çok güzel bir gün geçti. Ayşe teyze ve Arkadaşları dans ederek köpük banyoları yapıyorlardı. Sırat onlara gelince Ayşe teyze torunlarıyla da bir güzel ilgilendi. Daha sonra Ayşe teyze torunlarına o yöreye ait bir masal anlattı. Ayşe teyzenin torunları masalı çok beğendi ve baba annelerine teşekkür ettiler.

Masal oku Sıcak bir ilkbahar sabahıydı. Öğretmen büyük bir heyecanla sınıfa girdi çocuklar bugün hava çok güzel piknik yapalım mı dedi çocuklar hep bir ağızdan bağırarak evet dedi Hava çok güzeldi kuşlar uçuyordu çiçekler açmıştı çok çok güzel kokuyorlardi tıpkı masallardaki gibi bir gündü rengarenk ve çok güzel herkes çok heyecanlıydı Çünkü bu bizim ilk pikniğimizdi öğretmen herkesten yiyecek istedi de hep beraber yemeyi düşünüyorduk Emre ve Ali meyvelerden sorumluydu Ayşe ve Medine ise abur cubur getirecekti daha sonra oyunlar oynayacaklardi saklambaç ve mendil kapmaca en favori onlardan ikisiydi yemek faslından sonra oyun faslı nihayet başlamıştı bütün sınıf toplandı oyunları oynadıktan sonra öğretmen hepimizi topladi güle oynaya evlerimize dağıldık.

Ahmet amca güzel ve Manavcıydı mahalledeki bütün teyzeler ve amcalar meyve ve sebzelerini marketten almak yerine Ahmet amca ya gitmeyi tercih ederlerdi Çünkü Ahmet amca bütün ürünleri makul fiyata satmayı alışkanlık haline getirmişti mahalledeki diğer bütün manavcılar Ahmet amca ya bu davranışından dolayı imreniyorlardi fakat çok paragöz oldukları için onun gibi düşük fiyatta satış yapmıyordu Bu yüzden de diğer manavların Ahmet amca kadar satışı olmuyordu Ahmet amca hem makul fiyatta ürün satışı yapıyor hem de çok hijyenik ve taze sebze ve meyve bulundururdu diğer Man avcılar’ın aksine çürükleri her zaman ayıklamayı huy edinmişti komşuları Ahmet amcayı her zaman takdir ediyordu mahalledeki teyzeler her zaman torunlarına Ahmet amca gibi güzel huylu ve karakterli birer insan olabileceklerini adeta bir masalmışcasına anlatırlardı

https://masaloku.com.tr/

Genel Kültür