Kovid sonrası borsada hangi sektörler sürpriz yapacak?

Kovid sonrası borsada hangi sektörler sürpriz yapacak?

/p>

Küresel borsalarda korona virüs sonrası ekonomik toparlanma fiyatlandırılıyor. Ekonomik toparlanma sırasında yükseliş gösterecek hisselerse yatırımcıların en büyük merak konusu. Credit Suisse’den Jonathan Golub, yatırımcıları toparlanma ekonomik toparlanma sırasında akıllı yatırıma çağırıyor.

İsviçre bankasının ABD Hisse Senetleri Stratejisti ve Kantitatif Araştırmalar Başkanı Golub CNBC’ye verdiği röportajda ekonomik toparlanma sürecinde yatırımcıları havacılık ve otelcilik gibi bariz sektörlerin ötesindeki hisselere yönelme konusunda uyardı.

Borsa uzmanı ekonominin yeniden açılmasıyla direkt bağlantılı hisse grupları yerine ekonomik toparlanmayla ilişkisi olan borsa ticaretini tercih ediyor. Golub ekonominin gerçekten toparlanması ve güçlü hareket etmeye başlaması halinde bu gruptaki hisselerin değerleneceğine inandığını belirtti.

Golub, “Havacılık, kurvaziyer şirketleri, restoranlar ve otelcilik gibi hisselerin satın alındığı ticaret seviyorum. Ancak bu şu anda herkesin açık bir şekilde gördüğü ticaret ve bunlar çoktan tercih edilmiş durumda. Muhtemelen çok daha az fırsat kaldı” açıklamasında bulundu.

S&P 500 için yıl sonu hedefini 4.300 olarak gösteren Golub, borsalar için genel anlamda iyimser. Borsa uzmanı yakın vadede bir geri çekilme öngörmüyor.

Golub, ekonomik toparlanma ticaretine ilişkin yorumlarında, “Ekonominin yeniden açılması, piyasada tahmin edilenden çok daha büyük olacak. ‘Bu iyi haberlerin ne kadarı halihazırda borsalarda fiyatlandırıldı?’ diyenler için cevabımsa şu: Düşündüğünüz kadar değil” öngörülerine yer verdi.

 

 

 

Kaynak: buyayin.com

Ekonomi