French Bulldog Hakkında Önemli Bilgiler

French Bulldog Hakkında Önemli Bilgiler

French Bulldog köpek sever kimseler için sıklıkla tercih edilen cinsler arasında yer almaktadır. Çeşitli özellikleri ile öne çıkan bu cins köpekler köpek sahiplenmek isteyen çocuklar için de yaygın bir seçimdir. Hem çocuklar hem de yetişkinlerin beğenisini toplayan French Bulldog’lar bulldog ailesinin en küçük köpeklerini ifade etmektedir. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra karakteristik özellikleri de tercih edilmelerindeki sebepleri teşkil eder. Köpek sahiplenme kararını veren pek çok ailenin seçimi olan bu köpekler ifadelerinin aksine cana yakın hayvan dostlarımızdan bir tanesidir. Farklı ortamlara uygunluğu söz konusu cinsi tüm dünyada daha çok yaygınlaştırmıştır.

French Bulldog Cinsinin Belirgin Özellikleri

French Bulldog, bulldog köpek ailesinin en mini ebatlı köpeklerine sahiplik eden ırktır. Tüm hayvanların yavrularının üzerinde toplanan ilgi French Bulldog köpekleri üzerinde de bu sebeple oldukça yoğundur. French bulldogları genel olarak siyah ve alaca kahverengi renktedir. Sivri yarasa kulaklarına benzer kulakları onları farklı kılan özellikleri arasında yer alır. Kırışık ciltleri egzamaya oldukça meyilli bir yapıdadır. Kısa tüyleri olan bu köpekler önemli bir avantaja sahiptir. French Bulldog köpeklerinin en belirgin karakteristik özelliği cana yakın olmalarıdır. Oldukça arkadaş canlısı olan bu hayvanlar son derece hareketsiz köpek grupları arasında yer almaktadır. Hareketsizliklerinin yanı sıra genelinde ciddi bir iştah söz konusudur.

French Bulldog Sahipleri Nelere Dikkat Etmelidir?

French Bulldog köpekleriyle ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi ortamın sıcaklık derecesidir. Bu köpekler çok sıcak ortamlardan hoşlanmazlar. Bu sebeple ortam sıcaklığı kontrol edilmeli, buna göre davranılmalıdır. Diğer yandan yalnız kalmayı da hiç sevmeyen bu köpekler hoşnutsuzluklarını farklı biçimlerde ifade edebilir. Söz konusu durumlarda psikolojik olarak kolay etkilenen bu köpeklerin uzun süreler yalnız bırakılmaması gerekir. Çok fazla hareketi sevmiyor olması bu köpeklerin, düzenli hareket ettirilmesi gerekliliğini ortaya çıkarır. Bu durum obezite riskini kontrolde tutmayı sağlar. Düzenli egzersizin yanı sıra düzenli beslenme aralıkları da bu cins için büyük önem taşır. Kısa ağızları solunum yolu hastalıklarına davet çıkardığından, ağız temizliği de ciddi seviyelerdedir. Haftada en az 3 kez dişlerinin fırçalanması önemli bir gerekliliktir.

Genel Kültür