Fenerbahçe- Beşiktaş Derbisine Doğru

Fenerbahçe- Beşiktaş Derbisine Doğru

Fenerbahçe- Beşiktaş Derbisine Doğru

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi, Türk futbol kulüpleri Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında düzenli olarak oynanan yerel bir derbidir. Türkiye’nin en popüler futbol oyunudur ve her yıl milyonlarca insanın katıldığı bir oyundur. Oyun sosyal takvimde çok önemlidir ve taraftarların tuttukları futbol takımına bağlılıklarını göstermelerinin en yaygın yoludur. Aynı zamanda rakip taraftar grupları için mücadele etme ve polis memurlarının uğraşması için bir sürü kaos yaratma şansı. Derbi, şiddetli doğasıyla dünya çapında ünlüdür.

Dünya derbisi olarak ön plana çıkan Fenerbahçe- Beşiktaş derbisinin Pazar günü Vodafone parkta oynanacak olması kişileri şimdiden heyecanlandırıyor. Derbi öncesi de iki grubun taraftarı birbiriyle karşılaştı ve yumruklu, sopalı kavga gerçekleşti. Derbinin ne kadar şiddetli olarak geçeceği maç öncesi yaşanan olaylardan da belli oluyor. Derbinin Pazar günü başlama saati 20.00 olarak belirlendi. Derbi maçı için satışa çıkarılan 45.000 biletin hepsi tükendi. Biletlerin tükenmesiyle beraber kişiler böylelikle tıklım, tıklım tribünleri dolduracak. Fenerbahçe- Beşiktaş derbisi günümüzde en çok ilgileri üzerine çeken derbiler arasında bulunuyor.

Miguel Crespo ve Weghoost Joker Oyuncu!

Derbi maçının Türkiye’deki en büyük derbiler arasında bulunması kişileri heyecanlandıran gelişmeler arasında bulunuyor. Derbide Jorge Jesus’un joker oyuncu Miguel Crespo olacak. Başarılı göbek oyuncusunun son günlerde performansı taktire şayan düzeyde! Sahada ayak basmadığı çim kalmayan Crespo formunu artırıyor. Beşiktaş ise jokr oyuncu Weghoost olarak ön plana çıkar. Başarılı santraforun maçta ilk 11 de başlaması bekleniyor. Beşiktaş- Fenerbahçe derbisinin tüm dünyada rekabete dayalı bir derbi olarak anılması derbiye duyulan ilgiyi artırıyor. Mücadele Pazar günü Bein Sport 1 ekranlarından yayınlanacak. Türkiye’nin en büyük 2.derbisi olarak kabul gören Beşiktaş- Fenerbahçe derbisinde ortalığın maç öncesi ve maç sonrası karışması bekleniyor. tipobet

Spor