En Doğru Oje Seçimi Nasıl Olmalı

En Doğru Oje Seçimi Nasıl Olmalı

En Doğru Oje Seçimi Nasıl Olmalı?

Oje, kadınlar arasında popülerdir. Tırnaklarınız, tırnak renginizi kıyafetiniz, makyajınız ve saçınızla eşleştirerek kendinizi ifade etmenize yardımcı olur. Oje ayrıca görünümünüzü iyileştirebilir ve tırnaklarınızın güzel görünmesini sağlayabilir. Bununla birlikte, birçok kişi oje sürmeyi zor bulmaktadır, bu da düşük nail art veya oje uygulama oranlarına yol açmaktadır. Bazı insanlar da doğru oje tonunu seçmekte zorlanırlar. Poli jel ürünleri günümüzde birçok alanda kullanılan tırnak bakım ürünlerinden biridir.

Oje birçok farklı renk, stil ve formülasyona sahiptir. Bazı yaygın tonlar arasında siyah, kırmızı, pembe, beyaz, ten rengi ve lavanta bulunur. Oje tek başına tırnaklarınıza uygulanabileceği gibi el ve ayak tırnaklarınıza da uygulanabilir. Zayıf veya çıkıntılı tırnakları kapatmak için bir taban katının üzerine de uygulanabilir. Ayrıca bazı ojeler fırça ile kolayca uygulanırken bazıları ise aletle profesyonel bir uygulama gerektirir. Bazı formülasyonlar, çabuk kuruyan ancak kolayca parçalanan vinillerdir; parlak bir yüzey sağlayan ancak aynı zamanda daha kırılgan olan asetatlar; ve kalıcı ancak uygulanması daha zor olan cilalardır.

Oje Uygulaması

Ojeyi elle uygulamak için bir şişe oje, pamuklu çubuk aplikatör pedi ve parıltı eklemek veya cila uygulamak için ince bir fırçaya ihtiyacınız var. Ojeyi kendiniz uygulamadan önce taban katı uygulamak için bir aplikatör seti de kullanabilirsiniz. Ellerinizi, tırnaklarınızı ve çalışma alanınızı hazırladıktan sonra, en sevdiğiniz oje tonunu uygulamadan önce tırnaklarınızı mühürlemek için bir baz kat sürmelisiniz. Baz kat uygulamak, mükemmel manikürünüzü oje sürerken zeminden gelen fazla kir veya bir şeye sürtünerek bozmamanızı sağlar. Kalıcı oje makinesi sizlere eşsiz bir estetik değer sağlar.

Evde oje uygularken, bir parmakla tek tek sürmeniz önerilir. Herhangi bir ürünü boşa harcamadan en iyi sonuçları alabilmeniz için çok fazla veya çok az cila uygulamaktan da kaçınmalısınız. Evde oje sürerken, vücudunuzun bir bölümünden diğerine bakteri bulaştırmamak için eldiven giymek en iyisidir.

Her tırnağı eşit vuruşlarla ayrı ayrı kapladıktan sonra, her bir vuruşun nereye ineceği üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak için her parmağınızı üç bölüme ayırmalısınız. Manikürünüzü bitirmek için bir sonraki parmağa geçmeden önce her parmağınızı tamamen kuruyana kadar bırakmalısınız. Çok fazla tırnağı bitirmeden hızlı bir şekilde uygulamak, daha sonra işlemde soyulma veya ufalanmalara neden olabilir.

Moda ve Yaşam