Dijital Platform Dizisi Olan Messiah Serisi

Dijital Platform Dizisi Olan Messiah Serisi

Dijital Platform Dizisi Olan Messiah Serisi

Messiah adında Netflix platformunda yayımlanmakta olan dizi yalnızca dijital ortamlarda seyirciye sunumu yapılmış olan bir seridir. 10 bölümden oluşmakta olan Messiah yalnızca 1 sezondur. Michale Petroni tarafından yaratılmış olan bu dizi Amerikan asıllı gerilim türü içerisinde yer alan bir dizidir. 1 Ocak 2020 tarihinde Netlix platformu üzerinden seyirci ile buluşmuştur. Netflix platformu üzerinden yayınlamış olan Messiah dizisini ücretsiz olarak izlemek için ise internet üzerinde yer alan sayfalardan erişim sağlanabilmektedir. İnternet üzerinden arama motorunda netlifx izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile erişim sağlanabilir. İnternet sayfaları ve platform haricinde dizi herhangi bir televizyon kanalında yer almamaktadır.

Messiah Dizisinin Konusu Nedir

Messiah dizisi gerilim türünde olduğundan dolayı konu da buna bağlı kalacaktır. İşinde i-yıllarını harcamış olan, ihtiyatlı bir CIA ajanı ruhani bir harekete sebep olan ve siyasi kargaşa yaratan karizmatik, ilgi çekici bir adamı araştırmaya başlar. Bu araştırma ile olacak olan olaylar dizide anlatılmaktadır. Dizide geçen olaylar tamamen kurgusal olup, gerçek hayatla ilgili hiçbir ilgisi olmamaktadır. Dizi yayımlanmış olmasından sonra izleyiciler tarafından biraz tepki çekip tartışma yaratmış olsa da gerçek hayatla dizinin hiçbir ilgisi yoktur. Messiah isimli dizi serisinde Mehdi Dehbi karakteri ön plandadır.

Messiah Dizisinde Yer Alan Oyuncular Kimlerdir

Messiah dizisinde yer alan ve karakterlere can veren birçok oyuncu vardır. Bu oyuncuların ise en başında Mehdi Dehbi karakteri yer almaktadır. Michelle Monaghan, Stefania LaVie Owen, Sayyid El Alami, Wil Traval, Jane Adams, Barbara Eve Harris ve daha birçok oyuncu olmak üzere büyük bir kadrodan oluşan oyuncuya sahiptir. Dizide yer alan her bir oyuncu farklı karakterlere can vermişlerdir. İzleyiciler arasında yapılan araştırmalara göre Messiah %88 oranında beğeni toplamış olan bir dizi serisidir. Dizinin çekimlerini gerçekleştirildiği yerler ise Ürdün’ün başkenti olan Amman ile ABD’nin New Mexico isimli eyaletinde yer alan Albuquerque, Mountainair, Estancia, Belen, Santa Fe ve son olarak da Clines Corners bölgeleridir.

Genel Kültür