Brezilya’nın Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncusu Oylamayla Ronaldinho Seçildi

Brezilya’nın Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncusu Oylamayla Ronaldinho Seçildi

Brezilya’nın Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncusu Oylamayla Ronaldinho Seçildi

Ronaldinho, gerçek adıyla Ronaldo de Assis Moreira, 21 Mart 1980’de Brezilya’da dünyaya geldi. Futbolcu olmaya başladığı yıllarda ailesi zor ekonomik koşullar içindeydi ve çocukluğunda sokak futbolu oynayarak büyüdü. canlı slot siteleri

Abisi Roberto de Assis de futbolcu olmuştu ve küçük kardeşi de onun ayak izlerini takip etti. Geçmişten günümüze en iyi Brezilyalı oyuncu olarak adlandırılan başarılı isim Barcelona kariyerindeki çalımlarıyla hala videoları en çok izlenen futbolcu listesinde birinci sırada yer alıyor, mükemmel çalımlarıyla harikalar yaratıyor.

Ronaldinho, 1998’de Grêmio takımında profesyonel olarak futbol oynamaya başladı. Kısa sürede Brezilya’nın en önemli futbol yeteneklerinden biri olarak kabul edildi. 2002 Dünya Kupası’nda, Brezilya Milli Takımı’nın önemli bir parçasıydı ve turnuvanın en iyi oyuncusu seçildi.

2003’te Avrupa’ya transfer olan Ronaldinho, FC Barcelona takımına katıldı ve burada büyük başarılara imza attı. İlk sezonunda takımıyla La Liga şampiyonluğu yaşadı ve aynı zamanda birçok bireysel ödül kazandı. 2005’te tekrar Dünya Oyuncusu ödülünü kazandı ve 2006’da UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu takımıyla birlikte elde etti.

Ronaldinho’nun kariyeri boyunca birçok takımda oynadı ve başarılar elde etti. 2011’de aktif futbolculuk kariyerini sonlandırdı ve sonrasında müzik ve diğer sosyal aktivitelerle ilgilendi. Futbol dünyasında efsanevi bir golcü olarak kabul edilen Ronaldinho, ayrıca sanatçı ruhu ve sıcak kişiliğiyle de tanınır.

Spor