Biden’dan çok sert sözler: Putin bedel ödeyecek

Biden’dan çok sert sözler: Putin bedel ödeyecek

ABD Başkanı Joe Biden, Amerikan istihbaratının Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine müdahalesine ilişkin rapor sunmasının ardından söz konusu müdahaleyi yönetmekle suçlanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e çok sert sözler söyledi.

ABC News’a konuşan ABD Başkanı Biden, “Putin, seçimlere müdahalede bulunma girişiminin bedelini ödeyecek. Putin’in bir katil olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Biden, Ocak ayında potansiyel bir müdahale gerçekleşirse bunun bir karşılığı olacağı konusunda Putin’i uyardığını söyledi.

Biden, “Bir bedel ödeyecek. Putin ile uzun bir konuşma yaptık. Putin’e ‘Seni tanıyorum ve sen de beni tanıyorsun. Bunun gerçekleştiğini tespit edersem, hazırlıklı olun’ dedim” dedi

Sunucunun “Putin’in bir katil olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusunu yanıtlayan Biden, “Evet, düşünüyorum” dedi

Putin’in bedel ödeyeceğini söyleyen Biden, bunun nasıl gerçekleşeceğini ise söylemedi. Öte yandan, Biden yine de ortak çıkarlarının olduğu yerde birlikte çalışmanın mümkün olduğunu söyledi.

TRUMP: BİZİM ÜLKEMİZ ÇOK MU MASUM

ABD eski Başkanı Donald Trump, 2017 yılında bir muhabirin Putin için “Ama o bir katil” demesi üzerine ise “Bizde de çok katil var. Ne sanıyorsunuz? Bizim ülkemiz çok mu masum” ifadelerini kullanmıştı.

KREMLİN: İDDİALAR ASILSIZ

Öte yandan, ABD yayımlanan rapora ilişkin Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov’dan yanıt geldi. İddiaların asılsız olduğunu ve herhangi bir kanıtla desteklenmediği söyleyen Peskov, “Bu iddialar ilişkileri daha da kötüleştirir” dedi.

Kaynak: yorumyapar.com

Genel Kültür