Avrupa Için Büyük Kabus! Süper Lig’i De Etkiliyor

Avrupa Için Büyük Kabus! Süper Lig’i De Etkiliyor

Avrupa için büyük kabus! Süper Lig’i de etkiliyor

9 Ocak-6 Şubat 2022 tarihleri arasında Afrika Uluslar Kupası oynanacak. Dev organizasyona Süper Lig’den de 20’den fazla futbolcunun gitmesi bekleniyor.

9Ocak-6 Şubat 2022 tarihleri arasında oynanacak olan Afrika Uluslar Kupası, Avrupa kulüplerini zorda bırakacak. Sezon devam ederken Avrupa ekiplerinin Afrikalı yıldızları bu turnuvaya gidecek ve takımlarından bir süre uzak kalacaklar. Maç yayınları Geçen yıl yaz ayında Kamerun’da düzenlenmesi gereken ancak koronavirüs nedeniyle söz konusu tarihe alınan dev organizasyona Süper Lig’den de yaklaşık 20-25 futbolcunun gitmesi bekleniyor. Üstelik transfer döneminde alınacak Afrika kökenli futbolcularla da bu rakam artabilir.

Hücum hattı zayıflayacak

Bu süreçten ise en çok 4 oyuncuyla Galatasaray’ın etkilenmesi ön görülüyor. Sarı-Kırmızılılar’da milli takım tercihini Kamerun’dan yana kullanan Sacha Boey’in yanı sıra Sofiane Feghouli (Cezayir), Mostafa Mohamed (Mısır) ve sakatlığını atlatırsa Mbaye Diagne’nin (Senegal) turnuvada boy göstermesi bekleniyor. Sarı-Kırmızılılar bu olası senaryonun gerçekleşmesi durumunda hücum hattında alternatif sorunu yaşayacak.

Hatay da sıkıntıda

Galatasaray’ı ise 3 isimle Hatayspor takip ediyor. Akdeniz ekibinin kadrosunda ise Uluslar Kupası’na gidebilecek Gine’den Falette, Fas’tan El Kaabi ve Mali’den Traore bulunuyor. Turnuva için Kamerun’a gidecek olan futbolcuların milli takımlarının finale kadar kalması durumunda yıldız isimler, 5’i Süper Lig ve 1’i de Türkiye Kupası son 16 turu olmak üzere canlı bahis tahminleri toplamda 6 maçı kaçıracak. 

İşte turnuvaya gitme ihtimali olan diğer isimler:

NOT: Listede uzun süredir milli takımlara çağrılmayan isimlere yer verilmemiştir (Örnek: Anthony Nwakaeme-Nijerya). Aynı zamanda Demokratik Kongo’da Galatasaraylı Luyindama, Fenerbahçeli Tisserand ile Beşiktaşlı Fabrice N’Sakala, Angola’da Antalyasporlu Fredy gibi isimler ise ülkeleri finallere kalamadığı için bu süreçte takımlarında kalmaya devam edecekler. Fildişi Sahili’nin kadrosundaki Trabzonsporlu Gervinho ve Gine Milli Takımı’nı tercih eden Edgar Ie de sakatlığı nedeniyle sezonu kapatması sebebiyle milli takımlarıyla olamayacak. (FANATİK)

Spor